Strona Główna | Biuletyn mediów | Do pobrania | Forum | Galeria 07 / 05 / 2024  
Nawigacja
Strona Główna
Władze Oddziału
Dane teleadresowe
Biuletyn mediów
Dokumenty do pobrania
Do pobrania
Forum
Kontakt
Galeria
Szukaj
Turniej Tenisa Stołowego Amatorów dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty 2012
24 listopada 2012 r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego, zorganizowany przez Oddział ZNP w Kocudzy, w powiecie Janowskim. Oddział Świdnicki reprezentowały: Kol. Ewa Kiernicka - Prezes Oddziału, Kol. Danuta Dudzińska oraz Kol. Justyna Krupińska. Rozgrywki trwały od rana do wczesnych godzin popołudniowych. Organizatorzy Turnieju zapewnili uczestnikom świetną atmosferę przyjaznej rywalizacji. Po odczytaniu przez sędziów wyników Turnieju, nagrody - statuetki i dyplomy wręczył uczestnikom Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP Kol. Janusz Różycki.
Miło nam poinformować, że Oddział ZNP w Świdniku zdobył II miejsce w kategorii zespołowej kobiet. Natomiast w kategorii indywidualnej kobiet Danuta Dudzińska wywalczyła I miejsce, zaś Ewa Kiernicka miejsce III.
Gratulacje.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Kolejna tura trójstronnych rozmów
Komunikat z rozmów nt. Karty Nauczyciela 6 listopada 2012 r.

Spotkanie Prezesów Oddziałów ZNP
Stanowisko i oświadczenie Prezesów Oddziałów ZNP z 24 października 2012 r.

Spotkanie związkowców z minister edukacji

Statuetka 2012
13 października w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej organizowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty połączona z ogłoszeniem wyników IV edycji rankingu ZNP „Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom”.
W IV edycji rankingu ZNP pod patronatem Wojewody Lubelskiego, kapituła Zarządu Okręgu ZNP przyznała 10 statuetek. Jednym z wyróżnionych samorządów był Samorząd Miasta Świdnik. W jego imieniu statuetkę odebrał z rąk Pani profesor Jolanty Szołno-Koguc - Wojewody Lubelskiego oraz Prezesa Okręgu Lubelskiego ZNP Janusza Różyckiego zastępca Burmistrza Miasta Świdnik Tomasz Szydło. Zdjęcia zobacz tutaj.

Kulig
Nowa strona 1

Oddział Powiatowy ZNP w Świdniku
 zorganizował
18.02.2012 r. kulig dla
 członków Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Pogoda i humory dopisały co można zobaczyć
w naszej galerii.
 Zarejestrowani użytkownicy mogą pobrać zdjęcia w lepszej jakości
(np. do wydruku) z zakładki Do pobrania.

Nauczycielski bal
Napisali o naszym balu w Głosie świdnika

Zdjęcia z balu zobacz tutaj
.
Pakt dla edukacji
17 stycznia br. podczas konferencji prasowej Sławomir Broniarz prezes ZNP ogłosił Pakt dla edukacji.

O Pakcie

Związek Nauczycielstwa Polskiego przedstawia do szerokiej publicznej dyskusji propozycje kierunków rozwoju polskiej oświaty i szkolnictwa wyższego w dokumencie Pakt dla edukacji (TUTAJ). To nasza propozycja kierunków zmian, w których powinna pójść edukacja. Jesteśmy przekonani, że ponad podziałami możliwe jest osiągnięcie porozumienia wszystkich ugrupowań politycznych oraz środowisk związanych z oświatą i szkolnictwem wyższym.

Pakt przekazaliśmy już minister edukacji oraz przewodniczącemu sejmowej komisji edukacji. Przedstawimy go także ugrupowaniom parlamentarnym.

Dlaczego Pakt?

Minione dziesięć lat to dla polskiej edukacji okres dynamicznych zmian, nie zawsze na lepsze, czasem szkodliwych. Nierzadko budziły one wiele emocji, prowadziły do publicznych manifestacji zwolenników i przeciwników, jednak przede wszystkim prowokowały szeroką dyskusję w różnych środowiskach. Dotychczas nie udało się osiągnąć ogólnonarodowego consensusu w sprawie reform. Wszyscy zgodnie chcemy, by publiczna edukacja była na jak najwyższym poziomie, jak najszerzej dostępna, jak najlepiej zorganizowana. Różnice i kontrowersje pojawiają się, gdy te ogólnie sformułowane cele są uszczegóławiane przez kolejnych reformatorów.

W 2002 r. Związek opracował pierwszy Pakt dla edukacji. Dziś wracamy do tej idei, bo aktualne pozostały problemy edukacji przedszkolnej, sprawnego nadzoru pedagogicznego czy kształcenia nauczycieli. Jest on także odpowiedzią największego nauczycielskiego związku na rządowe propozycje reform, których nadrzędnym celem jest dalsza decentralizacja systemu oświaty w Polsce.

Co zawiera Pakt?

Pakt dla edukacji zawiera idee i postulaty, które w naszym przekonaniu powinny być kierunkowskazem dla władz ustawodawczych i wykonawczych, jako głos środowiska oświatowego i akademickiego, jako głos praktyków, jako głos rodziców i obywateli połączonych wspólną troską o dobrą edukację od przedszkola po doktorat. Nie uzurpujemy sobie prawa do nieomylności, nie próbujemy też odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania, w tym zwłaszcza czego i jak ma uczyć współczesna szkoła. Jesteśmy świadomi zachodzących przeobrażeń społecznych i wynikających z nich wyzwań dla edukacji, jak choćby związanych z cyfryzacją kraju.

Przedstawiamy nasze rekomendacje, dzieląc je na cztery obszary poprzedzone diagnozą stanu obecnego.

Obszar pierwszy dotyczy problemów związanych z prowadzeniem szkół i placówek oświatowych.

W drugim obszarze ujęte są problemy dotyczące uczniów i wychowanków.

Trzeci obszar obejmuje problemy pracowników oświaty.

Obszar czwarty dotyczy problemów systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Przedstawiając Pakt dla edukacji, mamy nadzieję na rozpoczęcie rzeczywistej debaty wszystkich partnerów edukacyjnych, w tym teoretyków i praktyków, polityków i działaczy samorządowych, rodziców, przedstawicieli organizacji pozarządowych. Nadszedł czas, by rozstrzygnąć w ogólnonarodowej dyskusji, jaka ma być publiczna edukacja, jak finansowana, jak zarządzana, jaką rolę w kształceniu następnych pokoleń ma do spełnienia państwo, o czym mogą i powinny rozstrzygać lokalne społeczności.
Tekst znp.edu.pl
INFOLINIA DLA WYCHOWAWCY
Jeśli jesteś nauczycielem i Twój uczeń sprawia problemy wychowawcze, coś złego dzieje się w jego domu; podejrzewasz, że jest ofiarą bądź sprawcą przemocy, albo boisz się, że sięga po narkotyki? Potrzebujesz wsparcia, porady? Dzwoń pod numer 0 801 800 967.
Strona 12 z 12 << < 9 10 11 12

1%'

Warto

Zarząd

Głos

Okręg
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Oddział Powiatowy ZNP w Świdniku