Strona Główna | Biuletyn mediów | Do pobrania | Forum | Galeria 19 / 05 / 2024
Rodzice, chodźcie z nami!

W sobotę, 19 listopada br. Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje w Warszawie Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty z udziałem rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek, ekspertów i naukowców.
Manifestacja odbędzie się w godzinach 12.00-14.00 na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Do udziału w manifestacji ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, którzy zgadzają się z naszymi postulatami „NIE dla chaosu w szkole”!
Pikieta
List otwarty ZNP do Rodziców i Nauczycieli

W związku z zapowiadanymi przez MEN zmianami istniejącego w Polsce systemu oświaty zachęcamy do lektury listów otwartych Związku Nauczycielstwa Polskiego.

List otwarty do Rodziców List otwarty do Nauczycieli
Petycja w obronie polskiej szkoły
Przedstawione 27 czerwca 2016 r. przez minister edukacji Annę Zalewską "nowe" rozwiązania w edukacji oznaczają powrót do systemu sprzed 1999 roku, zupełnie nieodpowiadającego współczesnemu rozwojowi cywilizacyjnemu.
Związek Nauczycielstwa Polskiego, w trosce o wysoką jakość kształcenia i wychowania, mając na uwadze dobro dziecka i ucznia, przewidując ogromne koszty społeczne i finansowe, wynikające z zapowiadanej reformy, rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie polskiej szkoły.
Zwracamy się do rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych, ruchów społecznych oraz osób, którym leży na sercu dobro dzieci, o podpisanie petycji.
Szczegóły o petycji znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP
Petycję możesz podpisać wchodząc na stronę tutaj.
Pikieta ZNP w Toruniu
W poniedziałek, 27 czerwca 2016 o godz. 10.30 rozpoczęła się pikieta ZNP przed gmachem Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu (al. Solidarności 1-3), w którym minister edukacji dokona podsumowania ogólnopolskich debat. W pikiecie ZNP wezmą udział związkowcy z całej Polski. Relacja Prezesa Oddziału po powrocie.
Musical "Bal w Savoyu"
18 czerwca 2016 Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie obejrzeliśmy musical "Bal w Savoyu". Inscenizacja spektaklu, wspaniała oprawa muzyczna, wnętrza nowego teatru, sala widowiskowa na 1000 osób, wywarły na wszystkich obecnych duże wrażenie.
Wyjazd do Warszawy 2016
W sobotę 4 czerwca członkowie naszego Oddziału mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Zwarriowana terapia" w Teatrze Komedia w Warszawie. Spektakl o ciekawej fabule i w wyśmienitej obsadzie warty był sobotniego wieczoru, zakończonego pokazem kolorowych, grających fontann u podnóża Zamku Królewskiego. Przed spektaklem relaksowaliśmy się w parku w Wilanowie, podziwiając piękno różanych ogrodów i wiosenną zieleń parku.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Spektakl "Zwariowana terapia"

Zarząd Oddziału ZNP w Świdniku organizuje 4 czerwca wyjazd do Warszawy na spektakl "Zwariowana terapia" Zgłoszenia chętnych przyjmują prezesi ognisk do 20 kwietnia. Szczegóły wyjazdu znajdziesz tutaj
.
Zapraszamy na spektakl teatralny
Zarząd Oddziału ZNP w Swidniku zaprasza do wspólnego obejrzenia spektaklu w Centrum Kongresowym w Lublinie w dniu 3.04.2016. Dofinansowanie do biletów dla członków ZNP w kwocie 45 zł.
Zgłoszenia proszę kierować do Prezesów ognisk gminnych do dnia 25.03.2016 r.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń wraz z wpłatą w kwocie 45 zł.
Całkowita cena biletu 90 zł.
Bliższe informacje o spektaklu w załączniku.
Ewa Kiernicka
Szkolenie dla młodych nauczycieli
New Page 1

Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Świdniku organizuje szkolenie dla nauczycieli na temat uprawnień i przywilejów młodych nauczycieli wynikających z ustawy o systemie oświaty oraz Karty Nauczyciela.
Szkolenie odbędzie się w czwartek 10 grudnia w godz. 16-18 w I Liceum Ogólnokształcącego, ul. Okulickiego 13 w Świdniku, sala nr 6.
Szkolenie jest bezpłatne i adresowane do wszystkich zainteresowanych tą tematyką nauczycieli.
Szkolenie poprowadzi radca prawny ZNP.
Zapraszam do udziału
						                   Ewa Kiernicka