Strona Główna | Biuletyn mediów | Do pobrania | Forum | Galeria 07 / 05 / 2024
Godne płace

Marszałek Sejmu RP 20 lutego 2020 r. wydała postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu „Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej popierającego projekt ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela”. Fakt ten oznacza, że możemy zbierać podpisy! #Inicjatywa2020. Komplet dokumentów i niezbędne informacje znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP.
Sejm odrzucił pomysł wspierający nauczycieli

szczegóły znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP
.
Boże Narodzenie 2019
Strajk włoski
– Zarząd Główny ZNP postanowił kontynuować Ogólnopolską Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty – poinformował dziś prezes ZNP Sławomir Broniarz. – W ankiecie, którą Związek przeprowadził we wrześniu, 55 proc. respondentów opowiedziało się „za niewykonywaniem pozastatutowych zadań w swojej szkole/przedszkolu/placówce”. Umownie nazwaliśmy tę formę akcji protestacyjnej protestem włoskim. Jest to protest w obronie godności i prestiżu zawodu nauczyciela. Protest w obronie podstawowych praw pracowniczych. Całą informację znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Strajk zawieszony

Szcegóły o zawieszeniu protestu nauczycieli znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP
Wielkanoc 2019
Ogólnopolska manifestacja ZNP
Na stronie internetowej Zarządu Głównego ZNP ukazał się komunikat: 23 kwietnia o godz. 11 przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej na Al. Szucha odbędzie się ogólnopolska manifestacja. Wszystkich chcących wyrazić swoje poparcie serdecznie zapraszamy!
Zarząd Oddziału ZNP w Świdniku organizuje wyjazd na tę manifestację. Chętnych na wyjazd prosimy o informację mailem na adres ewa.kiernicka@wp.pl Dane do ubezpieczenia można będzie podać przez telefon 603 790 270.

Przebieg strajku w dni wolne od zajęć
W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Zarządu Głównego ZNP, dotyczącymi przebiegu strajku w czasie przerwy świątecznej informujemy, że zgodnie z dzisiejszą uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZNP strajk w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych jest kontynuowany.
Oznacza to, że w czasie przerwy świątecznej, czyli dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, strajkujący pracownicy również przychodzą na teren szkoły (placówki, przedszkola) i podpisują listę strajkową, jeśli wyrażają wolę kontynuowania udziału w strajku. Dopuszczalne jest w te dni ustalenie przez komitet strajkowy wspólnie ze strajkującymi innych, niż wynikające z planu zajęć, godzin przebywania na terenie szkoły (przedszkola, placówki). Wynika to z faktu, że w czasie strajku pracownicy strajkujący nie świadczą pracy, zatem nie obowiązują ich polecenia dyrektora w tym dotyczące czasu pracy.
Wspieram Nauczycieli – fundusz strajkowy
11 kwietnia 2019 r. w CN Kopernik na konferencji prasowej ludzie dobrej woli, ludzie nauki i kultury ogłosili powołanie Społecznego Komitetu „Wspieram Nauczycieli”.
Tego dnia został też uruchomiony specjalny rachunek bankowy, na który będzie można dokonywać wpłat na „Fundusz strajkowy” ZNP na rzecz wszystkich protestujących pracowników oświaty:
Szczegóły na stronie Zarządu Głównego ZNP
STRAJK OD 8 KWIETNIA
4 marca 2019 r. Prezydium ZG ZNP podjęło uchwałę w sprawie terminu przeprowadzenia referendów strajkowych i wyznaczenia daty strajku.
Do 25 marca br. zostaną przeprowadzone referenda strajkowe w szkołach i placówkach, z którymi w ramach prowadzonego z nimi sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do spełnienia żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r.
Strajk jest możliwy, o ile w referendum weźmie udział co najmniej połowa uprawnionych i większość z nich opowie się za strajkiem. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy pracownicy (członkowie związku i niezrzeszeni). Szczegóły na stronie Zarządu Głównego ZNP
Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>